YetGen Öz Gelişim Eğitimi

Mehmet Zorlu Vakfı ve MEF Üniversitesinin desteğiyle gençler ile buluşan Yetkin Gençler YetGen platformuna konuk olduk. 2022 yılı 1. Dönem ve 2021 yılı 3. Dönem Öz Gelişim ve Aktif Vatandaşlık eğitimleri dahilinde bilinçli farkındalık mindfulness sunumunu YetGenli gençler ile paylaştık. 1 Haziranda 2022’de ise ‘Öz Gelişim’ eğitiminde Yetkin Öğretmenler için mindfulness anlattık.

Büyük ilgi gören eğitime çok sayıda genç sorularıyla katkı sundu. Farklı alanlardan uzman isimlerin yer aldığı oturumlar ile ilham veren programda yer alan başlıklardan Mindfulness Psikolog Özge Esra Kaboğlu tarafından anlatıldı. Çok sayıda liseli ve üniversiteli gencin ilgiyle dinlediği oturum, soruların yanıtlanmasıyla tamamlandı.

Öz Gelişim ve Aktif Vatandaşlık | YetGen 2021 - 3. Dönem
YetGen Öz Gelişim ve Aktif Vatandaşlık Özge Esra Kaboğlu

Sunumun sonunda Yetkin Gençler ile bir de mindfulness egzersizi de yaptık. Bu sunumu hemen izlemek isterseniz yukarıdaki linkten faydalanabilirsiniz.

YetGen nedir?

2015 yılında Prof.Dr.Erhan Erkut önderliğinde kurulan Yetkin Gençler programı o günden bu yana çok sayıda öğrenciye temas ediyor. Şimdiye kadar 5000’in üzerinde öğrencinin faydalandığı Yetkin Gençler YetGen eğitimleri ücretsiz şekilde sunuluyor. Eğitim ve paylaşımlar gençlere farkındalık katmaya devam ediyor.

YetGen Nedir?
YetGen Nedir?

Çağın gerektirdiği becerilerle donatılmış gençler yetiştirmek için bilgisayar programlarının kullanılmasından, sunum tekniklerine kadar çok sayıda içerik sunuluyor. Hatta ekip çalışması, iletişim, liderlik gibi becerilere ilişkin eğitimler gençlerle buluşuyor. Çok sayıda konuya temas eden oluşum üniversite öğrencileri arasında popülerliğini koruyor. Bu proje sayesinde YetGenli gençler birçok alanda kendilerini yetiştirerek kariyer hayatlarına başlıyor. Mesleğinde kendini geliştirmek isteyen öğretmenler de Zorlu-MEF YetGen Öğretmen Eğitimi Programı’na katılarak bilgi dağarcıklıklarına eklemeler yapıyor.

YetGen Kültürü Nedir?

Yetkin Gençler YetGen eğitim programına katılan gençler adeta bir takım kültürünü paylaşıyor. Bu kültür birleştirici, adil, sorumluluk sahibi yetişkinlerin iş hayatına adım atması için hazırlık niteliğinde. YetGen ailesinde paylaşmanın, gönüllülüğün, toplum için faydayı gözetmenin ön plana alındığı göze çarpıyor. Bu ailenin bir üyesi olmak için ise duyuruları takip etmek, birçok eğitime katılmaya, ödevler hazırlamaya ve bu kültürü benimsemeye gönüllü olmak gerekiyor. Güzel olan şu ki birçok genç bu sorumluluğu almak için can atıyor. Hatta her yıl binlerce kişi bu ekibe başvuruyor.

Böyle değerli bir aileye katkı sunmak elbette bizler için de memnuniyet veriyor. Her zaman kalpten desteklerimizi sürdüreceğimiz bu oluşuma davetleri için teşekkür ediyoruz. Ayrıca YetGenli gençlerin yakın zamanda elde ettikleri mesleki başarılarla da adlarından söz ettireceklerini ve gelecek nesiller ile kazanımlarını paylaşacaklarını düşünüyoruz. Öğrenmenin hayat boyu süren bir yolculuk olduğuna inanan gençlerin heyecanının ve merakının daima sürmesini diliyoruz.

Öz Gelişim ve Aktif Vatandaşlık | YetGen 2022-1. Dönem
Yetkin Gençler Mindfulness Eğitimi

2022 1.Dönem eğitimindeki sunumumuzu da linkten izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir