Mindfulness ve Uyku | Mindfulnessın Uyku Üzerindeki Etkisi

Mindfulness Uyku

Yoğun çalışma hayatı, pandemi nedeniyle yaşanan stres, ailevi problemler, zaman zaman hissedilen iç sıkıntıları, başınızı yastığa koyduğunuzda uykunuzun kaçmasına neden olabiliyor. Uyku kalitesindeki azalma mindfulness ile telafi edilebilir mi? Yapılan bilimsel çalışmalar mindfulness ve uyku ilişkisinin umut verici olduğunu ortaya koyuyor. Henüz mindfulness çalışmaları uyku üzerinde kesinlikle etkili demek için erken olsa da, elde edilen veriler, bilinçli farkındalık uygulamalarının uyku konusunda da denenebileceğini ortaya koyuyor.

Okumaya devam et “Mindfulness ve Uyku | Mindfulnessın Uyku Üzerindeki Etkisi”

Türkiye’nin En Çok Dinlenen Podcastleri Arasındayız

Mindfulness isimli yayınımız ile Spotify tarafından Türkiye’de Sağlık ve Yaşam konusunda en çok dinlenen 10 yayın arasında listelendik. Mindfulness konulu podcastler arasında ilk sıradayız. Farkındalık içerikli yayınımızın başarısını sizlerle paylaşmak istedik. Sıkça karşımıza çıkan pilinçli farkındalık, podcast alanında da en çok içerik üretilen popüler konulardan biri olacak mı bunu zaman gösterecek.

Bilinçli Farkındalık Podcast
Bilinçli Farkındalık Podcast
Okumaya devam et “Türkiye’nin En Çok Dinlenen Podcastleri Arasındayız”

Mindfulness ve Sınav Kaygısı | Mindfulness Sınav Kaygısı için Kullanılabilir mi?

Mindfulness ve Sınav Kaygısı

Mindfulness stres yönetimi alanında sıkça kullanılan bir tekniktir, ayrıca mindfulness sınav konusunda kaygı yaşayan kişilerin farkındalık becerileri yardımıyla da hayatını kolaylaştırabilir. Bilinçli farkındalık çalışmaları kişilerin duygu, düşünce ve duyum alanında farkındalıklarını geliştirmeleri niyetiyle yürütülmektedir.

Okumaya devam et “Mindfulness ve Sınav Kaygısı | Mindfulness Sınav Kaygısı için Kullanılabilir mi?”

Mindfulness Meditasyon | Farkındalık Meditasyonu

Mindfulness Meditasyon

Mindfulness meditasyon nedir merak ediyorsanız bu yazı sizin için. Mindfulness meditasyon çok popüler ve merak uyandıran bir konu. Bu yazımızda mindful meditasyon hakkında aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Bu egzersizleri sizin için uygun olan herhangi bir zamanda ve rahat edebileceğiniz herhangi bir yerde yapabilirsiniz. Uyanık kalmayı ve odaklanmayı ihmal etmeden elbette. Gelin farkındalık meditasyonu konusunu birlikte ele alalım.

Okumaya devam et “Mindfulness Meditasyon | Farkındalık Meditasyonu”

İş Hayatında Mindfulness

Düzenli mindful meditasyon ve mindfulness uygulamaları, iş hayatında verimi artırmak için kullanılabilir mi?. Konu üzerine yapılan çalışmalar bilinçli farkındalığın kişilerin öz-düzenleme kapasitesini yordadığı onaylanıyor. Bilinçli farkındalık, kişilerin iş doyumu ile pozitif bir ilişki gösteriyor. İş hayatında bilinçli farkındalık uygulamalarının faydaları nelerdir, mindfulnesstan iş hayatında nasıl yararlanılabilinir sizler için yorumladık.

Okumaya devam et “İş Hayatında Mindfulness”

Mindfulness Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Mindfulness son günlerde oldukça sık duyduğumuz, popüler bir yöntem. Bu konuda piyasada birçok program ve eğitmen var. Ancak nitelikli bir programa katılmak, bu yöntemi deneyimlemek için neler yapmak gerekir, nelere dikkat etmeli ve nasıl bir yol izlemeli sizler için derledik. Türkçe kullanımıyla bilinçli farkındalık kavramının ne olduğunu, öğrenimlerini, nasıl bir süreç izlenmesi gerektiğini öğreneceksiniz. İnsanların hayatlarını kolaylaştıran, birçok metropol insanının günlük yaşamdaki zorlukları aşmasına yardımcı olan bu tekniğin nasıl uygulandığına ve ruh sağlığı alanında nasıl bir kullanımı olduğuna ilişkin fikir sahibi olacaksınız. Mindfulness Hakkında Sıkça Sorulan Sorular sizlerle… Sizler de bu sorulara cevap arıyorsanız haydi anlatmaya başlayalım.

Okumaya devam et “Mindfulness Hakkında Sıkça Sorulan Sorular”

Online MBSR Nedir? Online MBSR Nasıl Yapılır?

Online MBSR Kursu

Online MBSR 8 haftalık mindfulness temelli stres azaltma programının online platforma taşınmış halidir. Dersler, mobil cihazlardan canlı izlenerek, katılımcılarla etkileşim halinde yapılır. Online MBSR programlarının dünyada kabul edilmiş standartları vardır ve eğitmenler MBSR programını dijital platformlarda da gerçekleştirebilmek için dersler almıştır. Yerli ve yabancı hocalardan, akredite kurumlar aracılığıyla alınan derslerle mindfulness eğitmenleri yetkinlik kazanmıştır.

Okumaya devam et “Online MBSR Nedir? Online MBSR Nasıl Yapılır?”