Türkiye’nin En Çok Dinlenen Podcastleri Arasındayız

Mindfulness isimli yayınımız ile Spotify tarafından Türkiye’de Sağlık ve Yaşam konusunda en çok dinlenen 10 yayın arasında listelendik. Mindfulness konulu podcastler arasında ilk sıradayız. Farkındalık içerikli yayınımızın başarısını sizlerle paylaşmak istedik. Sıkça karşımıza çıkan pilinçli farkındalık, podcast alanında da en çok içerik üretilen popüler konulardan biri olacak mı bunu zaman gösterecek.

Bilinçli Farkındalık Podcast
Bilinçli Farkındalık Podcast
Okumaya devam et “Türkiye’nin En Çok Dinlenen Podcastleri Arasındayız”

Mindfulness ve Sınav Kaygısı | Mindfulness Sınav Kaygısı için Kullanılabilir mi?

Mindfulness ve Sınav Kaygısı

Mindfulness stres yönetimi alanında sıkça kullanılan bir tekniktir, ayrıca mindfulness sınav konusunda kaygı yaşayan kişilerin farkındalık becerileri yardımıyla da hayatını kolaylaştırabilir. Bilinçli farkındalık çalışmaları kişilerin duygu, düşünce ve duyum alanında farkındalıklarını geliştirmeleri niyetiyle yürütülmektedir.

Okumaya devam et “Mindfulness ve Sınav Kaygısı | Mindfulness Sınav Kaygısı için Kullanılabilir mi?”

Mindfulness Meditasyon | Farkındalık Meditasyonu

Mindfulness Meditasyon

Mindfulness meditasyon nedir merak ediyorsanız bu yazı sizin için. Mindfulness meditasyon çok popüler ve merak uyandıran bir konu. Bu yazımızda mindful meditasyon hakkında aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Bu egzersizleri sizin için uygun olan herhangi bir zamanda ve rahat edebileceğiniz herhangi bir yerde yapabilirsiniz. Uyanık kalmayı ve odaklanmayı ihmal etmeden elbette. Gelin farkındalık meditasyonu konusunu birlikte ele alalım.

Okumaya devam et “Mindfulness Meditasyon | Farkındalık Meditasyonu”

Mindfulness Eğitimi | Mindfulness Eğitimi Nasıl Alınır?

Mindfulness yani Türkçe adıyla bilinçli farkındalık, dikkat vermeyi öğrenme pratiğine dayanıyor. İnsan zihninin konsantrasyonunu artıracak mindfulness egzersizleri, meditatif uygulamalar ve dikkat çalışmaları içeren programlar, mindfulness eğitimi çerçevesini oluşturuyor. Dikkati kullanarak kişiler hayat deneyimini farklılaştırırken bir yandan da duygularına, düşüncelerine, yaşananlara, olaylara nezaketle yaklaşmayı tecrübe ediyor. Kabul etme, şefkat gösterme gibi tutumlarla tamamlanan mindfulness pratiği, yaşamda her şeyin gelip geçici olduğunun farkındalığını katılımcılara kazandırıyor. 

Okumaya devam et “Mindfulness Eğitimi | Mindfulness Eğitimi Nasıl Alınır?”