Özge Esra Kaboğlu Kimdir?

Mindfulness nedir öğrenmek ister misiniz? Bilinçli Farkındalık hakkında detaylı bilgi, güncel haber ve programların paylaşılacağı Mindfulnessnedir.com sizlerle. Sitemiz; Klinik Psikolog, Aile Danışmanı, MBSR/MBCT eğitmeni Özge Esra Kaboğlu tarafından yönetilmektedir.

Özge Esra Kaboğlu Eğitimi

Özge Esra Kaboğlu
Psikolog Özge Esra Kaboğlu

Klinik Psikolog Özge Kaboğlu, akademik ve profesyonel kariyerinde çeşitli deneyimler edinmiş bir uzmandır. Eğitim hayatına Uludağ Üniversitesi’nde Psikoloji lisans programında başlayarak temel psikoloji bilgisini edinmiştir. Ardından İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans Programı‘na katılmıştır. Buna ek olarak, Nişantaşı Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji alanında ikinci yüksek lisans eğitimini almıştır.

Klinik Psikoloji alanındaki yüksek lisans tezini kendi geliştirdiği Mindfulness ve ACT Temelli Romantik İlişki Becerilerini Bireysel Güçlendirme Programı (MARİP) uygulamaları ve etkisinin incelenmesine dair çalışma ile tamamlamıştır. Bu tez çalışması sonrasında mezun olmuş, Klinik Psikolog ünvanını almıştır.

Bunun yanında Kaboğlu, uluslararası bir deneyim elde etmek amacıyla lisans sürecinde bir dönemini İtalya’nın Torino şehrindeki Torino Üniversitesi’nde geçirmiştir. Bunun yanında birçok kurumda psikolog olarak çalışmıştır. Diğer taraftan Türkiye’nin önde gelen bir vakıf okulunda Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölüm Başkanı olarak da görev yapmıştır.

Kaboğlu bireysel psikolojik danışmanlık süreçlerinde Kabul ve Adanmışlık Terapisi‘ni önceliklendirdiği, eklektik müdahale yöntemlerini benimsemektedir. Çalışma alanı sadece bireysel danışmanlıkla sınırlı değildir. Aynı zamanda kurumsal workshop, seminer ve programlar da vermektedir. Birçok şirkete mindfulness, stres yönetimi ve motivasyon gibi konularda programlar hazırlamaktadır.

MBSR (Mindfulness Temelli Stres Azaltma) ve MBCT (Mindfulness Temelli Kognitif Terapi) programlarında uluslararası düzeyde eğitim almış eğitmenler arasındadır. Bunun yanında Prof.Dr.Zümra Atalay tarafından geliştirilen bireysel mindfulness uygulamaları içeren, Mindfulness ve Şefkat Temelli Psikolojik Bağışıklığı Geliştirme Programı (The Mindful Lab) eğitmenliğini Mindfulness İnstitute çatısı altında sürdürmektedir. MINDED (Türkiye Mindfulness Eğitmenleri Derneği) ve Türk Psikologlar Derneği üyesidir. Ayrıca, “Mindfulness” adlı bir podcast yayınının sahibidir. Diğer taraftan, 2021 yılında Spotify tarafından Türkiye’de sağlık ve yaşam alanında en popüler 10 podcast yayınından biri olarak kabul edilmiştir.

Özge Kaboğlu, günümüzde Muğla Bodrum bölgesinde Turgutreis psikolog ofisi sahibidir. Bireysel danışmanlık ve mindfulness programları konusunda ofisinde danışanlarına hizmet vermektedir.

Instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Klinik Psikolog Özge Esra Kaboğlu ofisi:

Özge Kaboğlu Youtube Sayfası:

Nasıl Mindfulness Eğitmeni Oldum? | Mindfulness Hayatımı Nasıl Değiştirdi?
Özge Kaboğlu Psikolog

Bize info@mindfulnessnedir.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir