Mindfulness ve Şema Terapi Uygulama Rehberi

Şema Terapi’nin kullandığı şema veya mod konseptleri, insanların yaşam deneyiminde rol oynayan algılama biçimlerini ifade eder. Kişiler yaşam pratiklerini, kendilerini, çevrelerini şemalarına göre algılar. Şemalar geçmiş deneyimlerden, algılar, duygular ve duyumlardan dolayı şekillenir. Mindfulness yani bilinçli farkındalık ise deneyimleri dikkatle inceleme yetisini, anı farkındalıkla tecrübe etmeyi kazandırır. Mindfulness nedir ve şema terapide nasıl kullanılır merak ediyorsanız kitap sizlere yol gösterebilir.

Mindfulness ve Şema Terapi Uygulama Rehberi adlı kitap, okurlarına şema terapi ile mindfulness’ın bakış açılarını bir arada sunma özelliği bulunduruyor. Özellikle ruh sağlığı alanında uzman olan kişilerin tercih edebileceği uygulama rehberi, danışanlar ve konuya ilgi duyan okurlar tarafından da alınabiliyor.

İki yaklaşımı derinlemesine inceleyen, delillerle bilgi ve uygulamalar sunan eser, benzeri olmayan bir kaynak. Psikonet Yayınları tarafından dilimize kazandırılıyor. Michiel van Vreeswijk, Jenny Broersen ve Ger Schurink kitabın yazarları arasında yer alıyor. 2019 yılında ilk Türkçe baskısını yapan kitap, kısa sürede yankı uyandırdı ve bizim de kitaplığımızda yerini aldı. Dilerseniz siz de inceleyebilir, mindfulness kitap önerileri arıyorsanız kitabı alabilirsiniz. Mindfulness faydaları hakkında daha çok bilgi almak için yazılarımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Farkındalık dolu günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir