Hangi Kitap Önerileri Bana Göre: Mindfulness Kitabı Nasıl Seçilir?

Mindfulness konusunda en çok soru aldığımız alan kitap seçimi diyebiliriz. Bilinçli farkındalık popüler oldukça alanda çıkan farkındalık kitapları da artıyor. Peki sizlerin de sorduğu gibi mindfulness kitabı alternatiflerini neye göre seçip okumalı, nereden başlamalıyız?

Okumaya devam et “Hangi Kitap Önerileri Bana Göre: Mindfulness Kitabı Nasıl Seçilir?”

Mindfulness ve Şema Terapi Uygulama Rehberi | Mindfulness Kitap Önerileri

Şema Terapi’nin kullandığı şema veya mod konseptleri, insanların yaşam deneyiminde rol oynayan algılama biçimlerini ifade eder. Kişiler yaşam pratiklerini, kendilerini, çevrelerini şemalarına göre algılar. Şemalar geçmiş deneyimlerden, algılar, duygular ve duyumlardan dolayı şekillenir. Mindfulness yani bilinçli farkındalık ise deneyimleri dikkatle inceleme yetisini, anı farkındalıkla tecrübe etmeyi kazandırır. Mindfulness nedir ve şema terapide nasıl kullanılır merak ediyorsanız kitap sizlere yol gösterebilir.

Okumaya devam et “Mindfulness ve Şema Terapi Uygulama Rehberi | Mindfulness Kitap Önerileri”

Mindfulness Çocuk Kitabı: Sessizlik

Mindfulness Çocuk Kitabı

Mindfulness kitap önerileri için bugüne dek sizinle birçok kitap paylaştık, geçtiğimiz günlerde elimize ulaşan bir çocuk kitabını da listeye eklemek istiyoruz.

Okuyan Us yayınlarının bir kolu olan Okuyan Koala yayınları tarafından basılan Sessizlik, “Mindfulness (Bilinçli Farkındalık) Üzerine Bir Hikaye alt başlığı ile okura sunuluyor.

Okumaya devam et “Mindfulness Çocuk Kitabı: Sessizlik”