Mindfulness ve Şema Terapi Uygulama Rehberi

Şema Terapi’nin kullandığı şema veya mod konseptleri, insanların yaşam deneyiminde rol oynayan algılama biçimlerini ifade eder. Kişiler yaşam pratiklerini, kendilerini, çevrelerini şemalarına göre algılar. Şemalar geçmiş deneyimlerden, algılar, duygular ve duyumlardan dolayı şekillenir. Mindfulness yani bilinçli farkındalık ise deneyimleri dikkatle inceleme yetisini, anı farkındalıkla tecrübe etmeyi kazandırır. Mindfulness nedir ve şema terapide nasıl kullanılır merak ediyorsanız kitap sizlere yol gösterebilir.

Okumaya devam et “Mindfulness ve Şema Terapi Uygulama Rehberi”

Mindfulness Kitap Önerileri: Öz Şefkatli Farkındalık ve Öz Şefkatli Farkındalık Uygulama Rehberi

Mindfulness ve öz şefkatin bir kuşun iki kanadı olduğundan daha önce bahsetmiştik. Sizleri bugün öz şefkatli farkındalık hakkında yazılmış iki temel eserle tanıştırmak istiyoruz: Öz Şefkatli Farkındalık ve Öz Şefkatli Farkındalık Uygulama Rehberi.

Öz Şefkatli Farkındalık Kitabı

İkisi de okura yönelik yazılan, dili yalın olan kitaplar. Elbette uzmanlar da kitaplıklarında bulundurmalı. Christopher K. Germer imzalı olan Öz Şefkatli Farkındalık kitabı bizlerle Diyojen Yayınları aracılığıyla buluşuyor.

Okumaya devam et “Mindfulness Kitap Önerileri: Öz Şefkatli Farkındalık ve Öz Şefkatli Farkındalık Uygulama Rehberi”

Çocuklar İçin Mindfulness Kitabı: Bir Kurbağa Gibi Sakin ve Dikkatli

Mindfulness Çocuk Kitabı

Çocuklar için mindfulness kitabı arıyorsanız size kaynak olabilecek bir kitabı tanıtmak istiyoruz. Farkındalık etkinlikleri, çocuklar için mindfulness çalışmaları içeren ve tüm bunların yanında çocuklara farkındalığa dair bir bakış açısı kazandıran anlatımı ile fark yaratan kitap, Eline Snel imzası taşıyor.

Okumaya devam et “Çocuklar İçin Mindfulness Kitabı: Bir Kurbağa Gibi Sakin ve Dikkatli”