Mindfulness Kitap Önerileri: Öz Şefkatli Farkındalık ve Öz Şefkatli Farkındalık Uygulama Rehberi

Mindfulness ve öz şefkatin bir kuşun iki kanadı olduğundan daha önce bahsetmiştik. Sizleri bugün öz şefkatli farkındalık hakkında yazılmış iki temel eserle tanıştırmak istiyoruz: Öz Şefkatli Farkındalık ve Öz Şefkatli Farkındalık Uygulama Rehberi.

Öz Şefkatli Farkındalık Kitabı

İkisi de okura yönelik yazılan, dili yalın olan kitaplar. Elbette uzmanlar da kitaplıklarında bulundurmalı. Christopher K. Germer imzalı olan Öz Şefkatli Farkındalık kitabı bizlerle Diyojen Yayınları aracılığıyla buluşuyor.

Mindfulness Öz Şefkat Kitabı

“Tahrip edici duygularla başa çıkabilmek” altbaşlığı ile sunulan kitap, dünyanın dört bir yanında farklı onlarca dile çevrilmiş.

Öz Şefkat Kitap Önerisi

Öz şefkatli Farkındalık Uygulama Rehberi Hakkında

Kısmen yeni bir kitap olan Öz Şefkatli Farkındalık Uygulama Rehberi ise 2020 yılının ilk ayında okurla buluştu. Yine Christopher K. Germer imzalı olan ve Diyojen Yayınları tarafından dilimize kazandırılan eser, öz şefkat pratiklerini ele alıyor.

Neden Kitapları Tavsiye Ediyoruz?

Öz şefkatin ana bileşenlerinden biri olan farkındalık… Farkındalığın içinde kişinin deneyimi her neyse buna nezaketle yaklaşmaktan söz ederiz, öz şefkatte ele alınan konu kendimize nezaketle yaklaşabilmek ve başkasından beklediğimiz dost elini kendimize uzatabilmektir. Herkesin hayatında acı, keder ve zor deneyimler vardır. Genellikle bu deneyimlerle karşılaştığımızda kendimize söylenen en acı sözleri yine kendimizden duyarız. Bu eleştirel iç sesin karşıtı, öz şefkatli bir sesle dostça, kendimize yaklaşabilmektir. Tanıttığımız kitaplar bizlere öz şefkatin hem teorik altyapısını anlatan hem de pratiklerle hayatımıza öz şefkati katmayı sağlayacak kaynaklar. Hayatınıza ışık tutması dileğiyle mindfulness kitap önerileri arasına ekler, tavsiye ederiz. Belki yaşama dair ilham verecek mindfulness sözleri de bu kitaplarda sizleri bekliyordur… İyi okumalar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir