Mindfulness Kitap Önerilerimiz: Temel Kitaplar

Mindfulness ülkemizde yeni yeni popülerleşse de 40 yıllık geçmişinde yüzlerce kitap var. Elbette mindfulness Türkçe dilinde de birçok kitapla raflarda yer almaya başladı. Ara ara kitap önerileri yapacağız. Önereceğimiz 5 kitap ile sizleri farkındalıkla tanıştırmak istiyoruz. İşte kütüphanenizde olması gereken yabancı dilde yazılan ve çeviri ile dilimize kazandırılan mindfulness kitap önerileri:

Mindfulness Kitap Okumalarına Yeni Başlayanlardansanız

Yeni Başlayanlar için Farkındalık, Mindfulness’ın temellerini atan Jon Kabat Zinn imzasını taşıyor. Okur için de farkındalıkta ilk adımı oluşturan kitap, yeni başlayanlara mindful yaşamı anlatıyor. Farkında olmanın, farkındalıkla yaşamanın ne demek olduğunu yalın bir dille paylaşan eser Pegasus Yayınları aracılığıyla raflarda.

Jon Kabat Zinn kimdir merak ediyorsanız yazımız size rehber olabilir.

Mindfulness Kitap

Mindfulness Kitaplığınız için İyi Hissetme Sanatı’nı Edinin

Önereceğimiz ikinci kitap yine Mindfulness denince akla ilk gelen eserlerde İyi Hissetme Sanatı. Mindfulness pratikleri, ödevleri ve anlatısı ile güçlenen kitap, yalın dili ile yalnızca alan profesyonellerine değil okura hitap ediyor. Hayata farkındalık katmak için değerli bir kaynak.

Mindfulness kitap önerileri

Öz Şefkatli Farkındalık ile Tanışmalısınız

Mindfulness ve Öz şefkatin bir kuşun iki kanadı gibi olduğunu meslek erbapları sıklıkla tekrar eder. Eğer siz de öz şefkat konusunda bilgi almak istiyor ve kaynak arıyorsanız bu kitapla yol alabilirsiniz.

Farkındalık Kitap

Baskıdan Yeni Çıkan Bir Mindfulness Kitabı

Henüz bizim de elimize yeni ulaşan, baskıdan taze taze çıkan Öz Şefkatli Farkındalık Uygulama Rehberi kitabını özellikle alan profesyoneliyseniz mutlaka edinmelisiniz. Okursanız da mindfulnessta biraz yol aldıktan sonra bu kitabın rehberliğine başvurabilirsiniz.

En Yeni Mindfulness Türkçe Kitap

Çılgın Bir Dünyada Huzur Bulmak İçin

Kitabın alt başlığı vaadini açıklıyor. Farkındalık kitabından bahsediyoruz. İçinden çıkan CD ile yalnız bir okuma değil uygulama deneyimi de vadeden farkındalık meditasyonu kitap ve CD’si, Mindfulness ile ilgilenen herkesin kütüphanesinde muhakkak bulunur.

Farkındalık Meditasyonu Kitap

Bu liste her ne kadar yabancı kaynaklarla hazırlansa da meraklıları için bir de Zümra Atalay’ın bütün eserlerini sizlere tavsiye olarak not düşebiliriz. Keyifli okumalar. Yabancı dildeki mindfulness books için listeye şuradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir