Mindfulness ve Ram Dass Going Home

Hayatı mindful deneyimleme yalnız meditasyona oturmak anlamına gelmiyor. Hayatta başımıza gelen şeyleri yeni bir keşif merakıyla karşılamak ve kabullenerek nezaketle yanıtlamak, kendimize öz şefkat göstermek de mindfulnessın parçaları.

Budizm’den ilhamla gelişen mindfulnessın hayata bakış açısı birçok yerde budist öğretilerle kesişiyor. Felsefi alanda bulunan kesişimler, yaptığımız film önerilerinde de sıklıkla bu referansın bulunmasına neden oluyor. Ram Dass Going Home da böyle. Netflix’te yer alan 30 dakikalık film, size birçok hayat dersi vermeye aday. Ram Dass’ın ölüm ve hayat üzerine düşüncelerinin yer aldığı eser, 2017 yapımı. Dass’ı 2019’da kaybettiğimizi bilmeniz, filmi izledikten sonra kalbinizde bir sızı bırakabilir.

Ram Dass Kimdir?

Richard Alpert adlı Harvardlı bir akademisyenin psikoloji alanındaki çalışmalarının ardından yaşadığı hayata ait olmadığını keşfetmesi ve Hindistan’a doğru ruhani bir yolculuğa çıkması bugünkü adıyla Ram Dass’ın doğmasına neden oluyor. Ram Dass’ın hikayesini, hayata bakışını kendi ağzından dinlemelisiniz. Eminim hayat hakkında size de çok şey öğretecek. Şimdiden İyi seyirler.

Ram Dass, Going Home | Official Trailer [HD] | Netflix
Ram Dass Eve Dönüş Fragman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir