Mindfulness Pratiği Yapan Ünlüler | Mindfulness ve Ünlüler

Bugün sizlere bir liste hazırlamak istedik. Mindfulness nedir, çalışmaları nelerdir, kitap önerileri yazıları arasında biraz da magazine yer açmak için sizleri mindfulness egzersizleri yapan ünlüler ile tanıştırmak istiyoruz. Mindfulness faydaları ile çoktan tanışmış olan ünlü simalar, farkındalık dolu hayatlarıyla milyonlara örnek oluyor.

İşte dünyaca ünlü mindfulness meraklıları:

1– Mindfulness Gurusu Gwyneth Paltrow

Güzelliği ile kendine hayran bırakan, yakın zamanda The Politician’daki rolüyle yüzlerde gülümseme oluşturan Gwyneth Paltrow, Hollywood’da mindfulnessa gönül veren isimlerin başında geliyor.

Mindfulness’ın yanı sıra Transcendental Meditasyon ve yoga ile de ilgilenen ünlü oyuncu, sosyal medyada mindful yeme gibi birçok uygulamayla takipçilerine yol gösteriyor. Paltrow, pratikler için zaman bulmanın zor olmadığını Harper’s Bazaar dergisine verdiği röportajda şöyle anlatıyor: “Bazen sakin olmanıza yardımcı olmak için bilinçli bir nefes yeterlidir.

Gwyneth Paltrow Mindfulness

2– Farkındalık Peşinde Emma Watson

Yalnız oyunculuğuyla değil feminist duruşu ve özgürlük yanlısı düşünceleriyle de kalpleri kazanan Emma Watson da mindful bir yaşam süren ünlülerden. Aynı zamanda profesyonel yoga eğitmeni sertifikasına sahip olan Watson, Hollywood’da mindfulness denince ilk örnek gösterilen kişilerden biri.

Emma Watson Mindfulness

3-Mindfulness ile Tanışanlardan: Steve Jobs

Geçtiğimiz yüzyılın dahi zihinlerinden biri olan Steve Jobs da hayatında mindful pratiklere yer açan biriydi. Jobs, Financial Times’a verdiği röportajda mindfulness ile stresle nasıl baş ettiğini şöyle anlatmıştı: “Sadece oturup gözlemlerseniz, zihninizin ne kadar huzursuz olduğunu görürsünüz. Onu sakinleştirmeye çalışırsanız, sadece daha da kötüleştirir, ancak zamanla sakinleşir

Steve Jobs Mindfulness

4- Kobe Bryant ve Mindfulness

Ani bir kaza sonucu ölümüyle sevenlerini yasa boğan Kobe Bryant da mindfulness çalışmaları yapan ünlüler arasındaydı. Bryant her sabah yaptığı ilk şeyi soran Oprah’a mindful meditasyon yanıtını vermişti. İşte o video:

Kobe Bryant On Oprah. Meditation Dictates My Day
Kobe Bryant Mindfulness

5- Mindfulnessı Ünlülerle Tanıştıran Phil Jackson

Amerika’nın efsanevi basketbol yıldızlarından ve başarılı koçlarından biri olan Phil Jackson aynı zamanda bir zen master ve mindfulness eğitmeni. İşte Oprah Winfrey’e takım oyunlarında mindfulness’ın önemini anlattığı video:

How NBA Coach Phil Jackson Taught His Teams Mindfulness | SuperSoul Sunday | Oprah Winfrey Network
Phil Jackson Mindfulness

6– Mindfulnessın En Bilinen Yüzü: Oprah Winfrey

İki ünlü ismin de mindfulness sohbetlerini Oprah ile yapmaları elbette sürpriz değil. Oprah Winfrey de mindfulness ile ilgilenen ünlü isimler arasında yer alıyor. Hatta programında konuk aldığı isimler arasında Jon Kabat-Zinn bile var. Jon Kabat Zinn kimdir bilmiyorsanız yazımızdan öğrenebilirsiniz. MBSR’a katılan Oprah, birçok çalışma içinde neden mindful meditatif uygulamalarınıseçtiğini ise, seküler olması ile açıklıyor. Oprah’ın ilgili yazısına şuradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca ünlü sunucunun sitesinde Farkındalık Temelli Bilişsel Terapi üzerine de yazılar bulabilirsiniz. Sizleri onun Jon Kabat-Zinn ile gerçekleştirdiği söyleşiyle baş başa bırakmak istiyoruz.

"Mindfulness Ιn Everyday Life" Jon Kabat Zinn with Oprah Winfrey
Oprah Winfrey Mindfulness

7- Mindful Bir Sporcu: Michael Jordan

Basketbol efsanesi Michael Jordan da mindfulness’a gönül veren isimlerden. George Mumford önderliğinde mindful bir hayata adım atan Jordan’ın başarısının gizli silahı olarak mindfulness gösteriliyor.

Michael Jordan Mindfulness

8- Mindful Beslenme Ondan Sorulur: Kathy Bates

Kızarmış Yeşil Domatesler ve daha birçok filmle hafızalarımızda yer eden Kathy Bates de yolu mindfulness ile kesişen ünlülerden. Spor ve diyet ile 30 kilo veren ünlü oyuncu, kilo vermedeki asıl sırrının ise mindful beslenme olduğunu anlatıyor: “Birçok duygusal yiyici, düşünmeden strese veya sıkıntıya tepki olarak buzdolabına gidiyor. Mindfulness onlara kendilerini ve düşüncelerini kontrol etmeyi öğretecek.

Kathy Bates Mindfulness

9– Mindfulness Profesyoneli Goldie Hawn

Oscar ödüllü yıldız Goldie Hawn, şimdilerde geliştirdiği MindUp adlı program ile ilgileniyor. Çocuklarla mindfulness nedir çalışmaları içeren bu özel program ile hayatının değiştiğini anlatan Hawn, bugüne kadar yaptığı en iyi şeyin MindUp olduğunu bakın nasıl anlatıyor:

Goldie Hawn: 'Mindfulness Is Being In The Moment' | TODAY
Goldie Hawn Mindfulness

10. Sesiyle Yanımızda Matthew McConaughey

Yakışıklı aktör Matthew McConaughey de mindfulness sevgisini profesyonel bağlantılarla güçlendirenlerden. Yıllarca yoga ve mindfulness çalışmaları yapan ünlü oyuncu yakın zamanda ünlü meditatif çalışma uygulaması için seslendirme yaparak adından söz ettirdi.

Sleep Stories: Wonder with Matthew McConaughey
Matthew McConaughey Mindfulness

Özgün Liste İçerik / Kaynak Gösteriniz Mindfulnessnedir.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir