Mindfulness Çocuk Kitabı: Sessizlik

Mindfulness kitap önerileri için bugüne dek sizinle birçok kitap paylaştık, geçtiğimiz günlerde elimize ulaşan bir çocuk kitabını da listeye eklemek istiyoruz.

Okuyan Us yayınlarının bir kolu olan Okuyan Koala yayınları tarafından basılan Sessizlik, “Mindfulness (Bilinçli Farkındalık) Üzerine Bir Hikaye alt başlığı ile okura sunuluyor.

Mindfulness Çocuk Kitabı Önerisi: Sessizlik

4 -8 yaş arası çocuklar için uygun olduğu not düşülen kitap aslında yetişkinlerin bile keyifle karıştırabileceği türden… İçindeki rengarenk çizimler ve mindfulness üzerine notlar kitabı okur için keyifli bir serüvene dönüştürüyor.

Çocukların farkındalıkla hayatı deneyimlemesine yardımcı olmayı amaçlayan eseri dilimize çeviren Gülbin Bilgen Baltacıoğlu. APA Amerikan Psikoloji Derneği kitabı olan Sessizlik, içinde çocuklar için mindfulness egzersizleri içeriyor.

Şubat 2018’de ilk baskısını yapan kitap, şimdilerde 3. baskısı ile raflarda. Çocukları sessizliği dinlemeye davet eden kitabın arka sayfalarında bir de ebeveynlere not bölümü bulunuyor. Bu bölümde, genel çerçevesi ile mindfulness nedir, mindfulness egzersizleri çocuğa ne katar gibi sorular yanıtlanıyor ve egzersiz önerileri yer alıyor.

Kitap hakkında yayınevinden bilgi alabilirsiniz.

Kitaptan yararlanabilirsiniz elbette ancak daha detaylı farkındalık deneyimleri arzuluyorsanız çocuklar için mindfulness eğitimi almayı düşünebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir