Mindfulness Appleri | Mobil Bilinçli Farkındalık Uygulamaları

App store ve play storeda mindfulness uygulamaları aradığınızda onlarca farklı app görebilirsiniz. Sizlere başlangıç seviyesi için yardımcı olabilecek uygulamalar önermek istiyoruz.

Mobil Mindfulness App ve Uygulamaları
Mobil Mindfulness App ve Uygulamaları

Mindfulness Telefon Uygulamaları

Üç uygulamanın hepsini deneyip sevdiğiniz ile veya birkaçıyla bilinçli farkındalık yoluna devam edebilirsiniz. İşte sizin için seçtiğimiz mobil bilinçli farkındalık uygulamaları:

1-Stres için Simple Habit

Stres azaltmaya yardımcı birçok farklı farkındalık meditasyonları içeren uygulama, Mindfulness nedir diye düşünenlere, farkındalık ile tanışma aşamasındakilere farklı uzunluklarda ve içeriklerde çalışmalar sunuyor. Dinleme esnasındaki aktivitenize farkındalık katacak olan uygulamanın yönergeleri ise İngilizce.

2- Mindfulness Asistanınız Woebot

Kişisel sağlık asistanı olarak tanımlansa da Woebot aslında tam bir mindfulness uygulaması. 7 gün 24 saat kullanabileceğiniz uygulama anlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. Mindfulness konusunda sanal bir koçunuz olsun isterseniz Woebot mindfulness app ile tanışabilirsiniz.

3- Mindfulness Pratikleri: Youper

Son olarak Youper, sizler için seçtiğimiz mindfulness egzersiz appleri arasında. Kısa bir chat ile o anki durumunuzu anlattığınız ve size özel pratikler sunan uygulama bizim de favorimiz.

4- Türkçe Mindfulness Kayıtları: Metta

Metta – Meditatif uygulamalar, Uyku ve Hikayeler aplikasyonu yaşam içinde kendine yardımcı olacak Türkçe içerikler arayanların tercihi. Rahatlatıcı müzikler, ses kayıtları, uzman yorumları bulunduran uygulamada biz de varız. Kurucumuz Özge Esra Kaboğlu’nun kayıtlarına Metta üzerinden de ulaşabilirsiniz Tek yapmanız gereken uygulamayı indirip “Özge Esra Kaboğlu” kanalındaki içeriklere ulaşmak, yeni içeriklerden anında haberdar olmak için takip etmeyi de unutmayın.

5- Türkçe Spotify Mindfulness Podcast

Mindfulness uygulamaları (mindfulness app) başlangıç düzeyinden itibaren kullanılabilir, ilerleyen seviyelerde de uygulamalarınıza, pratiklerinize applerin rehberlik etmesini tercih edebilirsiniz. Eğer İngilizce bir app yerine Türkçe konuşan bir uzmanın yönergesinde uygulamalara, mindfulness bilgilerine ulaşmak isterseniz. Spotify’da yer alan Mindfulness üzerine ses kayıtlarımızın yer aldığı Türkçe Mindfulness podcast kayıtlarını takip edebilirsiniz. “Mindfulness” kanalındaki Mindfulness podcast kayıtları uzman psikolog ve mindfulness eğitmeni Özge Esra Kaboğlu tarafından yapılır. Kayıtları kaçırmamak için Spotify’a üye ve podcaste abone olabilirsiniz. Spotify’in hem ücretsiz hem de ücretli paketleri mevcut, dilediğinizi seçerek kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Böylece kolaylıkla, dilediğiniz her yerden ses kayıtlarını dinleyebilirsiniz.

Farkındalık dolu günleriniz olsun 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir