Ebeveynler için Farkındalık | Mindfulness Kitap Önerileri

not: Şu sıralar ufak sağlık sorunları ile meşgul olduğumuz için, ses kısıklığından dolayı yeni ses kaydı bırakamıyoruz. Önümüzdeki hafta Türkçe mindfulness spotify podcast ve youtube kayıtları devam edecek.

Bu hafta sizlere Amber Hatch imzalı yeni bir kitaptan bahsetmek istiyoruz. Ebeveynler İçin Farkındalık adlı kitap “Daha huzurlu ve mutlu bir aile hayatı için kendi yöntemlerinizi keşfetmek” alt başlığını taşıyor. Sola Unitas Yayınları tarafından basılan, Cumhur Özkaya tarafından dilimize çevrilen eser, 2018 yılında “Mindfulness for Parents” adıyla dünyada yayınlanırken, Türkiye’de ilk baskısını 2020’de gerçekleştiriyor.

Ebeveynler için Farkındalık

Mindfulness’ın temel konseptlerinden olan şimdi ve burada kavramlarından yola çıkarak ebeveynlere farkındalık uygulamaları deneyimleten mindfulness kitabı, çocuk yetiştirirken akışta kalmanın mümkün olduğunu anlatıyor. Teorik bilgidense deneyim odaklı anlatımın, örneklerin yer aldığı kitap, anne babalar için adeta bir kılavuz niteliğinde.

Kriz anında sakin kalmak

Çocuklarınızla bağlantıda kalmak

Günlük baskıların ve patlama noktalarının üstesinden gelmek

Ailenizle konuşma tarzınız hakkında farkındalık kazanmak için kitaba başvurabilirsiniz.

Daha sakin, daha mutlu ve daha rahat bir aile hayatı tahayyül eden kitap, farkındalıkla ilgili temel bilgisi olmayan, mindfulness ile yeni tanışanlar için bile uygun. Temel bilgilerden başlayarak ilerliyor. Hem anne babalar hem de anne baba olmaya hazırlananlar için yol gösterici olan Ebeveynler için Farkındalık kitabı, uzmanların da kitaplığında bulunması gereken mindfulness kitap önerileri arasında yer alıyor.

İyi okumalar ve farkındalık dolu günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir