Çocuklar İçin Mindfulness Kitabı: Bir Kurbağa Gibi Sakin ve Dikkatli

Çocuklar için mindfulness kitabı arıyorsanız size kaynak olabilecek bir kitabı tanıtmak istiyoruz. Farkındalık etkinlikleri, çocuklar için mindfulness çalışmaları içeren ve tüm bunların yanında çocuklara farkındalığa dair bir bakış açısı kazandıran anlatımı ile fark yaratan kitap, Eline Snel imzası taşıyor.

Çocuklar için mindfulness kitabı

Eline Snel’den Çocuklar İçin Midfulness Kitabı

Alanın önde gelen isimlerinden biri olan Snel, çocuklar için hazırladığı rehber niteliğindeki çocuk mindfulness kitabı ile ebeveynlere de yol gösteriyor. 5 ile 12 yaş arasındaki çocuklara uygun olan çalışmalar kitapta yer alıyor. Çalışmalar ebeveynlerle birlikte yapılabiliyor. Geliştirdiği farkındalık meditasyonu metodu ile çocuklarda mindfulness’ın en bilinen isimlerinden biri olan Snel, Avrupa’nın pek çok ülkesinde eğitim sistemine entegre edilen metodunu kitabında okurlara anlatıyor.

Kitabın İçeriği : Bir Kurbağa Gibi Sakin ve Dikkatli

Eğlenceli çalışmalar, meditatif uygulamalar, mindfulness egzersizleri ve odaklanma etkinlikleri içeren kitap, çocuklara bir kurbağa gibi sakin ve dikkatli olmayı adım adım öğretiyor. Çocuklara hem çocukluk çağında yararlanabilecekleri hem de hayatları boyunca yaşam kalitelerini artıracak bir deneyim sunan kitap, içindeki CD ile tamamlanıyor. Çocuklara kaygılarını hafifletmeyi, odaklanmayı ve dikkatlerini kontrol etmeyi öğreten çalışmalar, tüm bunları bir öğretmen edasıyla değil yol gösterici misyonu ile gösteriyor. Ebeveynlere doyuran içerik, çocukların da ilgisini çekiyor.

Hemen hemen her kitapçıda bulabileceğiniz kitabı bir ebeveyn veya çocuk uzmanı olarak kütüphanenize eklemelisiniz. Farkındalık dolu günler diliyoruz.

https://www.mindfulnessnedir.com/cocuklarla-nefes-farkindaligi-egzersizi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir