Bizlere Farkında Bir Yaşamın Sırrını Veren Şarkılar

Mindfulness’ı tanıtırken, pratiklerden, mindfulness egzersizlerinden bahsediyoruz. Hayatımızın her anını farkında geçirmeye niyet etsek de çoğu zaman zihnimiz uçuşuyor, konsantrasyonu kaybediyor veya duygumuzun, düşüncelerimizin içinde yarının telaşına, geçmişin kederine kapılıp duruyoruz. Mindfulness hayatın her alanında…

Bizlere dinledikçe bir nefes almak için cesaret veren, hatalarımıza nezaketle yaklaşmayı öğütleyen, yolumuzu aydınlatan veya anı fark etmeyi hatırlatan şarkılar var. İyi ki var… Playlisterinize eklemek isteyeceğinizi düşündüğümüz yerli ve yabancı ilham veren şarkılar sizlerle. Onları mindful meditasyon esnasında dinlemenizi önermiyoruz yanlış anlaşılmasın. Gün içinde kulağınıza çalındıklarında sizlere yaşamı keşfetmeyi hatırlatacaklarını umuyoruz.

Mindfulness Şarkıları
Mindfulness Şarkıları

Şarkılar içinde 90’lardan gelen “Bu sabah sevinçle uyan” nidası, vazgeçmenin eşiğinde her anın yeni bir başlangıç olduğunu hatırlatıyor. Başlangıç ruhu ile her anı deneyimlemek de elbette elimizde. “Please call me by my true names” Mindfulness okumalarında sıklıkla adını duyacağınız Thich Nhat Hanh‘a ait bir şiir ve şarkı haliyle bizlere ulaşıyor. Yaşamın hüzün dolu yanını hatırlatıyor… Frank Sinatra’nın My Way’i olmadan bu liste düşünülemezdi sanıyoruz. Bestenin Türkçe uyarlaması olan Ben Böyleyim de benzer düşünceleri yansıtıyor ve listede. Athena’nın söylediği şarkı “benim güzel hatalarım var” diyerek hatalarına nezaketle yaklaşabilenleri kucaklıyor. Hayatın sırrını kulaklarınıza fısıldamaya hazırlanan ses James Taylor’a ait. Dikkatle dinleyiniz, sık sık dinlemek isteyeceğinize eminiz.

Mindfulness Şarkı Listeleri

Youtube hesabımızı takip edebilir listedeki diğer şarkıları da dinleyebilirsiniz. İşte sizler için hazırladığımız hayata farkındalık katan o şarkılar. Keyifli dinlemeler:

Please Call Me By My True Names - Lyrics

Eğer yaşama dair şarkılar ararken daha uzun bir liste bulmayı umuyorsanız Spotify’da sizler için hazırladığımız 100’e yakın şarkı bulunduran ve sürekli güncellenen mindfulness şarkı listesi çalma listemizi takip edebilirsiniz.

Mindfulness Şarkı Listesi

Mindfulness Şarkıları Ne Zaman Dinlenmeli?

Hayır… Mindfulness şarkılarını yolda, yemek yerken, yürürken veya dinlenirken dinleyebilirsiniz. Bunların meditatif pratik şarkısı olmadığını, odaklanma uygulamalarında arkada bir müzik olma gereksinimi bulunmadığını not düşmeliyiz. (Diğer temel bilgiler için Mindfulness ne demek ve Mindfulness Hakkında Sıkça Sorulan Sorular yazımızı ziyaret edebilirsiniz.) Bunlar bizim seçtiğimiz, yaşama dair farkındalık uyandıracağına inandığımız eserler, hem yerli hem de yabancı sevdiğimiz sanatçıların kayıtları. Siz de sevdiğiniz ve farkındalıkla ilişkili bulduğunuz şarkıları bizlere önerebilirsiniz. Mindfulness nedir biliyor musunuz? Bir yolculuktur, siz de bu yolculukta bize eşlik edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir